Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Veee Yaz Tatili

Öyle yakın ki... Tüm okullarda sınav, ödev, proje, not, puan en popüler kelimeler şu an! Koskoca bir eğitim yılı böylelikle nihayete erecek. Peki tatilde neler yapacağız? Evet  ufak-tefek, iyi-kötü herkesin bir planı var. 
Öyle yakın ki... Tüm okullarda sınav, ödev, proje, not, puan en popüler kelimeler şu an! Koskoca bir eğitim yılı böylelikle nihayete erecek. Peki tatilde neler yapacağız? Evet  ufak-tefek, iyi-kötü herkesin bir planı var. Bazı aileler memleketine, kimisi köyüne, yaylasına kimileri yazlıklara, bazıları Ege'ye, Akdeniz'e tatil köylerine kaçacak. Ama süre uzun ve çocuklarımız bir müddet sonra sıkça “canım sıkıldı” demeye başlayacak. Anne-babaların özellikle çalışanların yaşamları gündelik rutine dönecek. Ama çocuklarımız evdeler ve çok zamanları var. Bu dönemde işte en fazla teknolojinin esiri oluyorlar.

Onun yerine onları hem bedensel olarak hem de zihinsel olarak geliştirecek aktiviteler hayata dahil edilmeli. Öncelikle çocuklarımızın yeşil alanlarda, bahçelerde, parklarda her yaştan arkadaşlarıyla bol bol oynamaya ihtiyaçları var. Eğer bunu sağlayamıyorsanız yüzme, basketbol, voleybol gibi spor aktivitelerine yönlendirmek gerekir. Yaratıcı drama, resim gibi sanatsal aktivitelerden de yararlanılabilir. Yaz kampları eğer çocuk istiyorsa faydalı olabilir. Tüm bu önerilerde esas olan çocuğun yaşına ve gelişimine uygun verimli vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği uygun ortamı yaratmaktır. Çocuğun keyif olduğu aktivite ve ortamları bulmaktadır. O zaman gelişim zenginleşir.

Keyifli ve verimli bir yaz tatili geçirebilmek için anne-babaların rehberliğinde çocuklarımızı çok güzel günlerin ve geleceğin beklediğini biliyor. Ebeveynlere bu süreçte kolaylıklar diliyoruz.

Bizi Arayın 0553 756 61 01 - 0552 888 09 98
Tüm bireyler sosyal problemlerden kişisel problemlere, takıntılardan saplantılara farklı psikolojik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu hayatlarını olumsuz etkilerken süreç geciktikçe çözümü zorlaşan bir travma haline gelir.  Çzüm için psikolog dadanışmanınız Karadeniz Farkındalık Enstitüsü hep yanınızda.
Karadeniz Farkındalık Psikoloji Enstitüsü Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Karadeniz Farkındalık Enstitüsü'ne aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2021 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.