Pass Bilişsel Müdahale Türkçe Math Modülleri Bilişsel Eğitim Programı

İlkokulun ortalarına doğru, bazı çocuklar matematik dersine olan ilgilerini tamamen kaybederler. Bu durumun ortaya çıkmasında etkili iki faktör vardır: okulda verilen yönergelerin yetersizliği ve öğrencinin spesifik bilişsel yetersizlikleri. Türkçe MATH modülleri matematiğin temellerini öğrenmek için oluşturulmuş bir programdır.Hesaplamaların ve problemlerin anlaşılması ve yapılabilmesi için gerekli yapı taşlarını oluşturur. Hesaplama için planlama stratejileri ve eş zamanlı olarak da problemlerin ana fikirlerinin işlemlenebilmesi için farklı bilişsel işlemler gerekir. Modüller ayrı bölümlerden oluşur. Bunlardan her biri ayrı fakat matematikte başarılı olabilmek için birbirine bağlı bölümlerdir.Türkçe MATH kreşte okuyan çocuklardan başlayarak ilkokulun ilk yıllarında okuyan çocuklar için tasarlanmıştır. Normal gelişim gösteren ve matematiksel öğrenme güçlüğü (diskalkuli) geliştirme riski altında olan çocuklar için eğitim müfredatı ile bütünleştirilebilir. Türkçe MATH prep lisansına sahip olan profesyoneller tarafından uyglanmaktadır.
 0
Bizi Arayın 0553 756 61 01 - 0552 888 09 98
Tüm bireyler sosyal problemlerden kişisel problemlere, takıntılardan saplantılara farklı psikolojik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu hayatlarını olumsuz etkilerken süreç geciktikçe çözümü zorlaşan bir travma haline gelir.  Çzüm için psikolog dadanışmanınız Karadeniz Farkındalık Enstitüsü hep yanınızda.
Karadeniz Farkındalık Psikoloji Enstitüsü Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Karadeniz Farkındalık Enstitüsü'ne aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2021 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.