Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Nasıl Bir Anne Baba Olmalıyım ?

Nedir bu anne-bana olmak? Hayatımıza giren o minicik savunmasız bedenlerin, bizim için anlamı ne? 'Mükemmel' çocuk yetiştirmek adına pek çok yanlış yaparız. Kendi yapmadıklarımızı çocuklarımız yapsın isteriz. 
Nedir bu anne-bana olmak? Hayatımıza giren o minicik savunmasız bedenlerin, bizim için anlamı ne? 'Mükemmel' çocuk yetiştirmek adına pek çok yanlış yaparız. Kendi yapmadıklarımızı çocuklarımız yapsın isteriz. En mükemmel anne-baba nasıl olunur arayışına gireriz. Çocuklarımızı disiplin altına almaya çalışır, kendi değerlerimizi onlara empoze eder, sürekli onlara birşeyler 'öğretmeye çabalarız'. Bunları hepsi onların 'iyiliği' içindir. Ancak bu eylemlerimiz genellikle onların incinmelerine, yaratıcılıklarını ve öğrenme arzularını kaybetmelerine neden olur. Sonra bu sevgisiz ve iletişimsiz ilişkilerin nasıl olduğunu, neden davranış problemleri çıktığını düşünürüz. Çocuklarımız inatçı bir direnç gösterirler, isteksizdirler, dikkat sorunları vardır, ilgisizdirler, bazen düşmanca tavırlar içine girerler. Bizler çok iyi kariyer yapsak da, anne-babalık konusunda bilgisizizdir. Ne yapacağımızı bilemeyiz.

Bizi Arayın 0553 756 61 01 - 0552 888 09 98
Tüm bireyler sosyal problemlerden kişisel problemlere, takıntılardan saplantılara farklı psikolojik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu hayatlarını olumsuz etkilerken süreç geciktikçe çözümü zorlaşan bir travma haline gelir.  Çzüm için psikolog dadanışmanınız Karadeniz Farkındalık Enstitüsü hep yanınızda.
Karadeniz Farkındalık Psikoloji Enstitüsü Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Karadeniz Farkındalık Enstitüsü'ne aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2021 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.