Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Çocukların ilkokula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını belirlemek amacıyla uygulanan bir testtir. Kelime anlama, cümleler, genel bilgi, eşleştirme, sayılar ve kopya etmeden oluşan 6 alt test ve toplam 100 maddeden oluşur. Testin sonucunda, çocukların ilkokula başlamak için gerekli olgunluğa ne ölçüde hazır olduğu ve düzeyiyle ilgili doğru bilgiler verir. Testin sonunda desteklenmesi gereken alanlar ile ilgili tespitler yapılır ve gerekli önerilerde bulunulur.
 0
Bizi Arayın 0553 756 61 01 - 0552 888 09 98
Tüm bireyler sosyal problemlerden kişisel problemlere, takıntılardan saplantılara farklı psikolojik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu hayatlarını olumsuz etkilerken süreç geciktikçe çözümü zorlaşan bir travma haline gelir.  Çzüm için psikolog dadanışmanınız Karadeniz Farkındalık Enstitüsü hep yanınızda.
Karadeniz Farkındalık Psikoloji Enstitüsü Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Karadeniz Farkındalık Enstitüsü'ne aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2021 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.