Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Kalp Merkezli Hipnoterapi

Kalp Merkezli Hipnoterapi Diane Zimberoff tarafından geliştirilmiş bir terapi yöntemidir. Klasik hipnoterapinin çeşitli tekniklerle zenginleştirilmiş halidir. Klasik hipnoterapiden farkı zihni, duyguları, bedeni ve enerjiyi çalışmasını aynı anda terapi içinde kullanmasıdır. 
Kalp Merkezli Hipnoterapi Diane Zimberoff tarafından geliştirilmiş bir terapi yöntemidir. Klasik hipnoterapinin çeşitli tekniklerle zenginleştirilmiş halidir. Klasik hipnoterapiden farkı zihni, duyguları, bedeni ve enerjiyi çalışmasını aynı anda terapi içinde kullanmasıdır. Bu nedenle klasik telkin içeren hipnoterapiden farklıdır ve deneyimsel bir terapidir. İnsanı aklı, duyguları ve ruhu ile bir bütün olarak ele aldığı ve değişimi bu üç alanda gerçekleştirdiği için oldukça etkin bir terapi yöntemidir.

Bu terapi yaklaşımı 25 yıllık bir çalışma ile daha kuramsal hale getirilmiş ve etkinliği ölçülmüştür. Bu eğitimin ana merkezi Amerikada’ki Wellness Enstitüsü’dür. Bu terapi yaklaşımında terapist danışanını hipnoterapi ile sorunun kaynağına götürür. İşte burada diğer terapilerden farklı olarak orada sıkışmış olan travma duygu boşalım teknikleri ile dışarı atılır. Sonrasında yapılan kalp merkezli enerji çalışmaları ile süreç tamamlanmış olur.

Kalp Merkezli Hipnoterapi çok kısa sürede büyük değişimler sağlar. Terapiden çıkan kişi çoğu zaman hayatına yeni bir başlangıç yapar. Sınav kaygısı, yemek bozuklukları (obezite, anoreksiya, bulimiya), madde bağımlılıkları (alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler) ve her türlü yoğun olumsuz duygu ve bozuklukların tedavisinde kullanılan hem yetişkin hem de çocuklarda kullanılabilecek etkin ve kısa süreli bir tedavi yaklaşımıdır.

Bizi Arayın 0553 756 61 01 - 0552 888 09 98
Tüm bireyler sosyal problemlerden kişisel problemlere, takıntılardan saplantılara farklı psikolojik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu hayatlarını olumsuz etkilerken süreç geciktikçe çözümü zorlaşan bir travma haline gelir.  Çzüm için psikolog dadanışmanınız Karadeniz Farkındalık Enstitüsü hep yanınızda.
Karadeniz Farkındalık Psikoloji Enstitüsü Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Karadeniz Farkındalık Enstitüsü'ne aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2021 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.