Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Eyvah 1. Sınıf

Mayıs ayı geldi. Zaman hızla akıp geçiyor. Bebekti, uyudu, yürüdü, konuştu, kreşti, anaokulu derken öğrenci olma süreci başlıyor. Artık anne-baba kimliğinizin yanına bir de veli kimliğinizi ekleme zamanı geldi ve ilkokul dönemi geldi çattı.
Mayıs ayı geldi. Zaman hızla akıp geçiyor. Bebekti, uyudu, yürüdü, konuştu, kreşti, anaokulu derken öğrenci olma süreci başlıyor. Artık anne-baba kimliğinizin yanına bir de veli kimliğinizi ekleme zamanı geldi ve ilkokul dönemi geldi çattı.

Bütün ebeveynler bu dönemde gerek devlet okullarında çocuklarına uygun öğretmenleri gerek özel okullarda aradıkları koşulları sağlamaya çalışıyorlar. Peki veli olmaya adım atacağımız bu serüvende çocuğunuz 1. Sınıf olmaya hazır mı? Okul olgunluğuna erişti mi ? İşte tüm bu soruların yanıtlarını bulmak için bilimsel olarak geliştirilmiş güvenilirlik ve geçerlilik çalışmaları yapılmış bir ölçme ve değerlendirme araçlarına ihtiyaç duyuluyor.

Metropolitan Okul Olgunluğu  Testi de bunlardan biridir. Bu test ile takvim yaşı gelmiş dahi olsa gerçek okul olgunluğuna gelişimin tüm basamakları (dil, bilişsel, kaba-ince motor, duygusal ) hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.

Çok sık duyduğumuz cümle kulağımıza gelir gibi oluyor: “Aman bizim zamanız da test mi vardı? zamanı geldi gittik”. Evet doğru yılı gelince okula başladınız. Fakat şu anki eğitim sistemine, çocuklarınızdan beklentilerinize bakın. Eski kuşak ebeveynler ile aynı mı? Onlar “Okursa okur, okumazsa bulur bir işe girer” diyorlardı. Şimdi siz böyle diyebiliyor musunuz?  Çocuklarımızdan mükemmeliyetçi bir yapıda yaşamın her alanında başarı bekler olduk. Önce onun bu olgunluğa erişip erişemediğine bakmak, yaz tatili ve devam eden süreçte gelişimini takip etmek gerekiyor. O yüzden bir yerden başlamak için okul olgunluğu testleri güvenilir ve bilinçli bir adım olacak diye düşünüyoruz. Metropolitan Okul Olgunluğu Test uygulama, değerlendirme ve gelişimi desteklemek adına anne-baba eğitimi konusunda kurumumuzdan uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Bizi Arayın 0553 756 61 01 - 0552 888 09 98
Tüm bireyler sosyal problemlerden kişisel problemlere, takıntılardan saplantılara farklı psikolojik sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu hayatlarını olumsuz etkilerken süreç geciktikçe çözümü zorlaşan bir travma haline gelir.  Çzüm için psikolog dadanışmanınız Karadeniz Farkındalık Enstitüsü hep yanınızda.
Karadeniz Farkındalık Psikoloji Enstitüsü Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Karadeniz Farkındalık Enstitüsü'ne aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2021 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.